wyszukaj na stronie

wyszukaj ogloszenie

Licznik odwiedzin

dzisiaj22
wczoraj46
w tygodniu397
w miesiącu122
wszystkie278632
Powered by Kubik-Rubik.de

sonda

co sądzisz o nowej stronie?
 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

jest godzina


Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services
aktualności
Alleluja, Chrystus Zwartwychwstał PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 11:43

Drodzy Przyjaciele,

Jesteśmy świadkami zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Nasz Pan przezwyciężył siły mroku, przynosząc nam wiarę, nadzieję i miłość.

W tym szczególnym czasie zatroszczmy się o naszych Bliskich i Przyjaciół.

Podziękujmy zmartwychwstałemu Chrystusowi za wszystkich dobrych ludzi, których spotykamy w życiu i którzy są blisko nas.

Zapalmy świecę w ich intencjach. Możecie to uczynić, wchodząc na stronę www.modlitwa.fatima.pl. Wystarczy, że wybierzecie jedną z trzech świec:

a w tym czasie siostry zakonne będą modliły się w powierzonej przez Was intencji!

Czeka na Was również wiele innych przywilejów. O wszystkich szczegółach dowiecie się już na stronie www.modlitwa.fatima.pl.

Ufam, że po raz kolejny – tak jak przy poprzednich akcjach - będę mógł liczyć na Wasze zaangażowanie. Modlitwa w intencji

bliskich to największy dar, jaki możemy im ofiarować.

Drodzy Przyjaciele, z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam wielu łask Bożych dla Was i Waszych najbliższych. Niech

Zmartwychwstały Chrystus – nasz Pan i Bóg – napełni Wasze serca radością i pokojem!

W Jezusie i Maryi

Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu
Ks. Piotra Skargi

PS. Jeszcze raz zachęcam Was do zapalenia świecy w intencji Waszych Bliskich i Przyjaciół. Możecie to zrobić, wchodząc na stronę

internetową www.modlitwa.fatima.pl. Szczęść Boże!

 
Wielkanoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
niedziela, 01 kwietnia 2018 07:47

Alleluja!

 
Kurs Tańca Regionalnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
piątek, 23 marca 2018 17:34

Stowarzyszenie „Otwarta Dłoń”
Wójt Gminy Krzywcza
zapraszają
dzieci z terenu Gminy Krzywcza uczniów szkół podstawowych
na
Kurs Tańca Regionalnego.Zajęcia prowadzone będą w Świetlicy w Ruszelczycach, Babicach, Bachowie i Krzywczy oraz w Szkole Podstawowej w Reczpolu.
Rozpoczęcie około 10 kwietnia 2018 r.
Czas trwania zajęć: 1,5 godz. lekcyjnej/ raz w tygodniu/ sobota lub piątek.


Ilość miejsc ograniczona (12 – 16 dzieci w grupie) !!!
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: u p. dyrektor w Szkole Podstawowej w Ruszelczycach i u p. dyrektor w Szkole Podstawowej w Reczpolu, u pracowników świetlic w Bachowie, w Babicach i w Krzywczy. Przy zgłoszeniu należy podać numer telefonu do rodziców.

Szczegóły kursu ustalone zostaną na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.

Zapraszamy!

Autor:Agata

 

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
niedziela, 18 marca 2018 08:14

Pielgrzymka w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski i Roku Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka - „Niezłomnego Pasterza Kościoła”

Klub Inteligencji Katolickiej dla uczczenia pamięci Czcigodnego Ks. Arcybiskupa I. Tokarczuka –Honorowego Członka KIK, oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, dla uczczenia pamięci Ks. Bronisława Mireckiego – Patrona SPPTiK organizują patriotyczną pielgrzymkę autobusową na Kresy, którą chcemy upamiętnić również 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Pielgrzymka będzie pod duchowym przewodnictwem Ks. prałata Stanisława Czenczka – kapelana KIK i SPPTiK. Odwiedzimy Łubianki Wyższe – miejsce urodzenia Ks. Arcybiskupa, gdzie świadkiem historii jest tylko pomnik ku czci Matki Bożej wybudowany przez Marią i Szymona Tokarczuków /na 10 urodziny Ignacego/ jako wotum wdzięczności rodziców za zdrowie syna./ 3 córki wcześniej zmarło./

Kolejnym etapem pielgrzymki będą Hałuszczyńce, gdzie na miejscowym cmentarzu zapalimy znicze na grobie Ks. Bronisława Mireckiego Patrona naszego Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu. Bronisław Mirecki mając 16 lat, jako ochotnik walczył z bolszewikami w sierpniu 1920r. pod Zadwórzem. Był jednym z 12 ocalałych, poległo 318 „Orląt Lwowskich”.

Do udziału w pielgrzymce zaprosimy Panią Marię Mirecką – Loryś, siostrę Ks. Bronisława Mireckiego, która od wielu lat uczestniczy w Zadwórzu w corocznych uroczystościach upamiętniających Bohaterstwo „Orląt Lwowskich” w Bitwie pod Zadwórzem zwanej „Polskimi Termopilami” Pani Maria, - 7.02.2018r. będzie świętować swoje 102 urodziny. W ubiegłym roku była z pielgrzymkami kilka razy na Kresach, dlatego mam nadzieję, że Pani Maria Mirecka –Loryś – Honorowy Członek naszego Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, w dobrym zdrowiu zaszczyci nas swoim uczestnictwem w naszej pielgrzymce. Do udziału w pielgrzymce zaprosimy Kresowianina - Księdza dra Michała Bajcara - ucznia Ks. Bronisława Mireckiego.

Trasa pielgrzymki /czwartek -niedz.26 – 29.04.2018r. Czwartek - Przemyśl - Złoczów –Tarnopol, Piątek– Tarnopol – Hałuszczyńce – Zbaraż – Łubianki Wyższe – Wiśniowiec – Krzemieniec,-. Sobota Krzemieniec - Poczajów - Podkamień –Huta Pieniacka / Msza Św. przy pomniku zagłady ponad 1000 mieszkańców polskiej miejscowości Huta Pieniacka/ -Podhorce –Olesko –Przemyślany, Niedziela Przemyślany –Lwów -Lubień Wielki- Komarno -Przemyśl.

Koszt pielgrzymki autokarem przy 40 osobach – 300zł/osobę, zaliczka 100 zł do 25..marca, 200zł do 10.kwietnia. W koszcie pielgrzymki przewidziano; transport autokarem, ubezpieczenie, opiekę pilota, przewodnika,

Noclegi, obiadokolacja i śniadanie w Hotelu w Tarnopolu i Krzemieńcu i w Domu Pielgrzyma w Przemyślanach.

Stanisław Szarzyński

Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej, Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu

 

Tel.kom.608-611-549

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 71
STOWARZYSZENIE OTWARTA DŁOŃ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting