wyszukaj na stronie

wyszukaj ogloszenie

Licznik odwiedzin

dzisiaj42
wczoraj126
w tygodniu342
w miesiącu638
wszystkie289798
Powered by Kubik-Rubik.de

sonda

co sądzisz o nowej stronie?
 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

jest godzina


Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services
aktualności
Życzenia Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 11:39
Kalwaryjski Ośrodek Pomocy
O. Wenantego Katarzyńca

Kalwaria Pacławska

Pobierz obrazki


Anioł rzekł do nich: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”. Łk 2,10-12


Pokój i Dobro!

Drodzy Darczyńcy!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia, pragnę życzyć Wam pokoju i radości, tak bardzo potrzebnych nam wszystkim, w obecnych czasach. Niech świadomość tego, iż Bóg w Jezusie Chrystusie przychodzi, aby być z nami, by dzielić nasz los, ożywia nieustannie naszą wiarę tak, byśmy umieli Go dostrzec pośród nas, budzi miłość byśmy umieli przyjąć Go w każdym człowieku oraz daje nadzieją, którą będziemy potrafili żyć każdego dnia 2021 roku, na wzór Matki Bożej oraz Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.
Korzystając z okazji chcę jednocześnie podziękować za Waszą obecność i wszelką okazaną pomoc dla naszego ośrodka, a także podzielić się garścią informacji z jego funkcjonowania. W mijającym roku z powodu sytuacji panującej na świecie, jak i w naszym kraju, wiele z zeszłorocznych inicjatyw niestety nie udało się przeprowadzić… Dodatkowym czynnikiem były dokonane zmiany w naszej prowincji zakonnej. Po mimo zawirowań, od początku października br. udało się powrócić do stałych dyżurów niedzielnych, a także cotygodniowych teleporad specjalistów i terapeutów. Ponadto w ostatnim czasie zorganizowany został kiermasz świąteczny. Chociaż kończący się rok obfitował w liczne trudności, dotykające nas wszystkich, w ośrodku swoją wiedzą nadal służy 12 terapeutów i specjalistów z różnych dziedzin. Udzielone bezpłatnie porady można liczyć już w setkach, a wszystko to dzięki Waszej pomocy i wsparciu. Jeszcze raz za to z serca dziękuję! Więcej na temat naszej działalności można dowiedzieć się ze strony internetowej www.pomoc.kalwariapaclawska.pl oraz z profilu na Facebooku @WENANTYPOMAGA, na które serdecznie zapraszamy.
Jako dowód wdzięczności w Wigilię będę sprawował Mszę Świętą we wszystkich intencjach dotychczasowych i nowych Darczyńców ośrodka.
Zapraszam do wspólnej modlitwy o godz. 0.00 za pośrednictwem mediów: www.kalwaria.franciszkanie.pl/kamera-na-zywo/
Facebook: @KalwariaPaclawskaSanktuarium
YouTube: Kalwaria Pacławska
 
Częstochowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
poniedziałek, 05 października 2020 05:04

Stowarzyszenie Otwarta Dłoń organizuje 2 dniową wycieczkę do Częstochowy w dniach 3-4 listopada. Zapewniamy autokar wyżywienie i nocleg w Domu Pielgrzyma dla osób dorosłych niepełnosprawnych z powiatu przemyskiego. Zapraszamy tel 691598444

 
Fundacja Życie i Rodzina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
sobota, 11 kwietnia 2020 20:00FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA
 

Zmartwychwstanie nie jest jakimś cudem z przeszłości, który mógłby być w gruncie rzeczy obojętny. To skok jakościowy w historii ewolucji i życia ku nowemu przyszłemu życiu, ku nowemu światu, który wychodząc od Chrystusa przenika nieustannie do naszego świata, przemienia go i przyciąga ku sobie." (Benedykt XVI)


#ZatrzymajAborcję

Szanowny Panie, Drogi Obrońco Życia Dzieci!


Alleluja!

W imieniu Zarządu i Wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina

na nachodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego

składam Panu najserdeczniejsze życzenia.

Niech pogłębienie tajemnicy Zmartwychwstania umacnia w nas wiarę

w zwycięstwo cywilizacji życia i miłości nad cywilizacją śmierci i nienawiści.
W tym szczególnym czasie mam dla Pana jeszcze jedną radosną wiadomość: już 15 kwietnia, czyli w najbliższą środę w Sejmie odbędzie się I czytanie projektu #ZATRZYMAJABORCJĘ! Radość z odmrożenia obywatelskiej ustawy akurat w czasie Oktawy Wielkanocy przeplata się z obawami, jak zachowają się politycy, dlatego jeszcze raz podaję adres strony, na której można znaleźć adresy do biur poselskich koalicji: www.zadzwondoposla.pl. Warto przypomnieć parlamentarzystom, że Polacy czekają na ochronę życia dzieci!


Pozdrawiam Pana serdecznie raz jeszcze życząc Pięknych Świąt!
KajaGodek - jeżeli ten obraz nie wyświetla się, odblokuj w ustawieniach podgląd obrazów.

Podpis Kai Godek - jeżeli ten obraz nie wyświetla się, odblokuj w ustawieniach podgląd obrazów.

 

 
Święta Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
sobota, 11 kwietnia 2020 19:50

Dic nobis Maria, quid vidisti in via?
Sepulcrum Christi viventis, et gloriam vidi resurgentis:
Angelicos testes, sudarium, et vestes.

Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

Żywego już Pana widziałam, grób pusty,
I świadków anielskich, i odzież, i chusty.

(Victimae paschali laudes)

Powstałem żywy i już zawsze z Tobą jestem, alleluja

Drogi Przyjacielu,

z pewnością nikt z nas nie pamięta takiej Wielkanocy — z pustymi kościołami, pod znakiem masek, rękawiczek i płynu dezynfekującego, często w oddaleniu od rodziny.

Wiem jednak, że nie wolno nam poddawać się smutkowi!

Dlatego tym gorliwsze są moje życzenia, które kieruję do Pana.

Niech po okresie tego wyjątkowego Wielkiego Postu, podczas którego z powodu epidemii tak głęboko zanurzyliśmy się w perspektywę memento mori, nastaną dla nas wszystkich dni przepełnione radością i nadzieją.

Niech ta trudna próba, którą wszyscy musieliśmy przejść, przysłuży się do ugruntowania w nas cnót i sprawności moralnej, byśmy z odnowioną wolą, rozumem i zmysłami mogli odważnie stanąć po stronie dobra i zwyciężać niesprawiedliwość i nieprawość.

Życzę również Panu i Pana Bliskim wiele zdrowia i spokoju – niech te świąteczne dni staną się wytchnieniem dla naszych Rodzin, przynosząc otuchę i moc Łask.

Te piękne życzenia świąteczne które otrzymałem  kieruję do wszystkich członków Stowarzyszenia Otwarta Dłoń, przyjaciół i sympatyków.

Henryk Mazur

Ordo Iuris

Instytut na rzecz Kultury Prawnej

Poprawiony: sobota, 11 kwietnia 2020 19:57
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 71
STOWARZYSZENIE OTWARTA DŁOŃ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting