wyszukaj na stronie

wyszukaj ogloszenie

Licznik odwiedzin

dzisiaj42
wczoraj126
w tygodniu342
w miesiącu638
wszystkie289798
Powered by Kubik-Rubik.de

sonda

co sądzisz o nowej stronie?
 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

jest godzina


Designed by:
VPS hosting Joomla Templates
Web hosting services
informacje lokalne
Rachunek sumienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
piątek, 25 stycznia 2013 20:21

Mamy początek Nowego Roku 2013, wszędzie: w pracy, szkole, w firmach, polityce jest to czas na  podsumowanie Starego Roku,  chwalenie się sukcesami ale wskazywanie też błędów, aby w Nowym Roku je wyeliminować. Winni zaniedbań, marnotrawstwa publicznych pieniędzy powinni uderzyć się mocno w piersi. Jesteśmy ludźmi słabymi, niedoskonałymi ale musimy mieć odwagę przyznać się do błędów, dotyczy to każdego z nas a w szczególności tych którym powierzamy swój mandat zaufania powierzając im nasze reprezentowanie we władzach wszystkich szczebli. Ludzie ci pełnią rolę służebną wobec nas wyborców a przynajmniej powinni to robić zgodnie ze składanym ślubowaniem. W pierwszej kolejności muszą dbać o dobro gminy powiatu, czy województwa kierując się przy tym dobrem każdego obywatela. Może nasza Rada Gminy powinna również zrobić takie podsumowanie?. mam tu na myśli między innymi rezygnację ze środków unijnych na utworzenie przedszkola w Reczpolu. Od września 2012r. łatwo wyliczyć ile dzieci uczęszcza do Przedszkola Niepublicznego i jakie są koszty dofinansowania ponoszone przez gminę. Niech wypowiedzą się ci z radnych którzy głośno krzyczeli na Sesji ile to dzieci będzie uczęszczać do obu przedszkoli. A ile jest faktycznie. Może liczyli, ze kosmici przylecą na ziemię i będą chcieli też posyłać swoje "ufolądka" do przedszkola. Mandat jakim zostali obdarzeni Radni Gminy Krzywcza do czegoś zobowiązuje. Może ci którzy organizują pracę Radnych za duże publiczne pieniądze przypomną sobie słowa polskich patriotów "Bóg, Honor, Ojczyzna". Nie wnikam w sprawy duchowe ale muszę odwołać się do Honoru. Myślę, że jeżeli działali na szkodę Gminy a tym samym jej mieszkańców, uniosą się Honorem i uczynią to co powinni zrobić ludzie Honoru. Przynajmniej ci którzy piastują jakieś funkcje w Radzie i biorą za to większe wynagrodzenie. A może przyznając się do błędów zechcą część swoich diet przeznaczać na cele charytatywne wybielając w ten sposób swoje sumienie. Ale się zapędziłem, to dlatego że dużo ostatnio czytam baśni z czasów gdzie byli dobrzy i źli ludzie i gdzie na końcu zawsze zwyciężało dobro. Szkoda, ze te czasy już dawno minęły.

Poprawiony: piątek, 24 stycznia 2014 18:22
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
sobota, 16 czerwca 2012 12:13

Przypominamy, że na stronie stowarzyszenia można zamieścić ogłoszenie kupna, sprzedaży lub zamiany. Zapraszamy do skorzystania z tej usługi o zasięgu lokalnym. Kontakt: 691598444.

 
Fotografia szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
czwartek, 01 marca 2012 09:18

Z informacji telefonicznej uzyskanej od przedstawiciela Firmy wykonującej fotografie naszych dzieci wynika, że firma ta ma podpisaną Umowę z Panią Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Reczpolu. Na moje pytanie czy jest na to zgoda rodziców- przedstawiciel tej firmy odesłał mnie z tym pytaniem do Zleceniodawcy. Z tego jasno wynika, ze nauczyciele nie mają nic wspólnego z tymi sesjami.

Myślę, że pytanie to należy zadać w formie pisemnej, co pewnie uczynię. Również chcemy znać treść tej umowy, jeżeli nie posiada klauzuli "Tajne lub Ściśle Tajne"

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 10:10
 
11 Listopada - Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
piątek, 11 listopada 2011 17:49

Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Babicach. Wszyscy na stojąco odśpiewali Hymn Narodowy. Potem był montaż muzyczno - słowny Grupy Teatralnej, występ zespołu fletów prostych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babicach, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru "Gloria" z Babic. Na zakończenie otwarto wystawę pokonkursową Gminnego Konkursu Plastycznego "Moja Mała Ojczyzna".Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Krzywcza, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu oraz Lokalna Grupa Działania "Pogórze Przemysko-Dynowskie.

Miłym akcentem był liczny udział w konkursie uczniów naszej szkoły-  w kategorii uczniów klas I-III - miejsce I- Emilia Gontek, miejsce II - Piotr Mazur

kategoria uczniów klas IV - VI - miejsce II - Natalia Leszczuch.

Było również bardzo dużo wyróżnień. Nagrody za nieobecnych laureatów odbierała dyrektor szkoły Pani Danuta Głuszko. Duże brawa dla nauczycieli - opiekunów wszystkich uczestników konkursu

Ps.  Jak miło było usłyszeć na rozpoczęcie Akademii "Mazurka" Dąbrowskiego który kiedyś towarzyszył nam w szkole podczas każdej uroczystości. Hymnem rozpoczynało się rok szkolny, każdy apel, każdą szkolną czy państwową uroczystość, zakończenie roku szkolnego. W czasach gdy niszczy się naszą narodowość, korzenie,tradycje, patriotów nazywa się faszystami, rasistami, ksenofobami, Polski Orzeł Biały nie pasuje już na koszulkach narodowej reprezentacji - nie możemy ulegać modzie i populistycznym hasłom. Tym bardziej, że nie ma jeszcze zakazu śpiewania naszego  Hymnu Narodowego.

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2011 20:20
 
Zabawki dla szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Prezes   
piątek, 11 listopada 2011 17:10

Ciekawą akcję zbiórki zabawek i maskotek zorganizowała Pani Dorota Kaszycka - nauczyciel w Gimnazjum Nr 1 w Przemyślu - wśród uczniów klas pierwszych. Zabawki za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Reczpola zostały przekazane dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Reczpolu.

Dziękujemy Pani Kaszyckiej i uczniom gimnazjum za dobre serce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
STOWARZYSZENIE OTWARTA DŁOŃ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting